Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Rolety plisowane (plisy) jako dekoracje okienne nie posiadają kasety, dzięki czemu nie ograniczają powierzchni montażu na szybie. Dzięki dwóm poziomym belkom możemy przesuwać plisę w górę iw dół, a nawet utrzymywać ją pośrodku okna. W przeciwieństwie do innych systemów zasłon, fałdy pozwalają zakryć dowolną część okna. Mogą obejmować dwa rodzaje materiałów - materiałów zaciemniających i materiałów dekoracyjnych zakrywających okna jednym lub drugim, w zależności od potrzeb.

Elegancja i funkcjonalność żaluzji plisowanych

Plisy to niezwykle dekoracyjne i praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie praktyczne funkcje rolet z lekkością i elegancją rolet materiałowych. Bogata kolorystyka tkaniny harmonijkowej występuje w niemal wszystkich odcieniach i równie ciekawych wzorach. Do okien możesz wybrać harmonijkę, która jest półprzezroczysta, przyciemniona lub całkowicie światło nieprzepuszczalna. Zaletą stosowania plis składanych jest to, że mały fragment materiału może przykryć szybę po rozłożeniu. Dlatego też zaleca się stosowanie tego typu rolet do małych i niskich okien. Możesz ich używać w każdym pomieszczeniu w domu. Salon, kuchnia czy sypialnia - wszędzie się sprawdzą. Ponadto coraz częściej wybierane są do pokoi dziecięcych. W systemie, który nie wykorzystuje sterowania sznurkowego, wnosi do pokoju naszego dziecka duże poczucie bezpieczeństwa.

PLISY

Rolety plisowane zapewniają różnorodne odcienie i kolory. Plisy posiadają również bardzo praktyczny system regulacji poziomu światła dziennego, który może zapewnić użytkownikom komfort i intymność. Montowane są w pozycji poziomej, pionowej i ukośnej w oknach o nietypowych kształtach (łukowe, trapezowe) oraz wszędzie tam, gdzie warunki techniczne uniemożliwiają montaż tradycyjnych rolet lub żaluzji.

Rodzaje plis

Rynna łącząca plisowaną tkaninę rolety może być przesuwana lub mocowana na stałe. W związku z tym istnieją dwa rodzaje plis: Jednokierunkowa Górna rynna plisy jest zamocowana, a tylko dolna rynna jest sterowana w górę iw dół. Dlatego nie można tutaj zasłonić żadnej części okna, jak zakładka dwukierunkowa. Dwukierunkowy Dwie ruchome rynny, dzięki czemu można zasłonić którą część okna. Idealne rozwiązanie kuchenne, a jeśli mieszkasz na pierwszym piętrze, plisa ma nowoczesny efekt zazdrości, dzięki czemu możesz uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Jak dotąd możliwość zasłonięcia dowolnej części okna to największa zaleta tego rozwiązania.

Typ żaluzji plisowanych Nietypowe kształty Opcjonalnie montaż bezinwazyjny Okna dachowe Opcjonalnie sterowanie elektryczne/bateryjne min. szerokość (mm) min. wysokość (mm) max. szerokość (mm) max. wysokość (mm)
VS/ sterowanie uchwytem * *     120 200 1500 2200
F/ sterowanie sznurkiem * *   * 150 300 2300 2600
DF/ okna dachowe     *   120 200 1500 1500
PL/ ogrody zimowe * * * * 300 300 1500 4000
VX/ wielkogabarytowe       * 400 300 3000 2600

Plisy – kolory i tkaniny

W przypadku plis możesz wybierać spośród wielu kolorów i materiałów. Dostępnych jest prawie 600 wysokiej jakości materiałów, więc znajdziesz zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Możesz wyposażyć osłonę okna w dwie różne tkaniny, co otwiera nowe możliwości dekoracji okna. Niestandardowe plisy można dopasować do każdego rodzaju okna w Twoim domu lub mieszkaniu.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących tego produktu, skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź nasz showroom CHUMICO.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl