Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Co to są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to bardzo efektowne zasłony, które pozwalają w niekonwencjonalny sposób zmieniać wygląd okien. Specjalna struktura tkaniny tworzy eleganckie fałdy. Przeglądając magazyny poświęcone aranżacji wnętrz, można również znaleźć nazwy rzymskich zasłon. To bardzo elegancka zasłona. Rolety rzymskie wykonane zgodnie z rozmiarem Twojego okna z pewnością będą olśniewające. Odmienią wybrane przez Ciebie wnętrze.

 

Rolety rzymskie

Elegancja i funkcjonalność rolet w jednym

Właściwy dobór rolet rzymskich odzwierciedla elegancję i gust. Wielobarwność i struktury tkanin pozwolą nie tylko zmienić wygląd okien, ale także odmienić wygląd całego pomieszczenia. Te zasłony są bardzo uniwersalne i doskonale komponują się z nowoczesnymi i klasycznymi wnętrzami. Niestandardowe rolety rzymskie sprawdzą się tam, gdzie nie ma miejsca na zwykłe zasłony. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozdzielenia tkaniny i jej wyprania. Traktujemy je bardzo podobnie jak tradycyjne zasłony czy firany. Nie musisz więc martwić się o to, czy możesz je zamontować w łazience, sypialni, salonie czy kuchni, gdzie wzrost wilgotności i pary szybciej zabrudzi jedną z Twoich wymarzonych dekoracji okiennych.

Jakie są rodzaje rolet rzymskich?

W ofercie CHUMICO posiadamy różne rodzaje rolet rzymskich: Tradycyjne rolety rzymskie zwijane są w górę iw dół za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Prosty i elegancki łańcuch kulkowy jest instalowany z wybranej strony. Istotą zastosowania tego rozwiązania jest zamontowanie go na ścianie lub suficie. Na szybie zamontowane są rolety rzymskie, dzięki czemu można łatwo otwierać okna. Tkanina układana jest w dwóch rowkach i może przesuwać się po szklanych koralikach. Górna rynna jest zamocowana na stałe, dolna natomiast steruje roletą. W przeciwieństwie do rolet rzymskich jednokierunkowych mamy tutaj do czynienia z dwiema ruchomymi rynnami. Dzięki temu roletę rzymską można swobodnie przesuwać po szklanych koralikach, zasłaniając wybrane fragmenty okna.

RODZAJE ROLET RZYMSKICH

W ofercie Modnie w Oknie wyróżniamy trzy rodzaje rolet rzymskich:

Tradycyjne rolety rzymskie zwijane i rozwijane są za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Zgrabny i elegancki łańcuszek kulkowy zamontowany jest po wybranej przez Ciebie stronie. Istotą zastosowania takiego rozwiązania jest montaż do ściany lub sufitu.

Rolety okienne rzymskie montowane są w świetle szyby, dzięki czemu nie będziesz miał kłopotów z otwieraniem okna. Tkanina zamontowana w dwóch rynienkach, może być przesuwana wzdłuż listw przyszybowych. Rynna górna jest przymocowana na stałe, podczas gdy za pomocą dolnej sterujemy roletą.

W przeciwieństwie do rolet rzymskich jednokierunkowych, tutaj mamy do czynienia z dwiema ruchomymi rynnami. Dzięki temu możesz przesuwać roletę rzymską dowolnie wzdłuż listw przyszybowych zasłaniając wybrany fragment okna.
Typ rolety/zasłony Opcjonalnie montaż bezinwazyjny Opcjonalnie sterowanie elektryczne/bateryjne min. szerokość (mm) min. wysokość (mm) max. szerokość (mm) max. wysokość (mm)
Roleta rzymska * * 400 600 3000 3000
Roleta RVS * * 400 500 1500 2200
Zasłona na kołach * * 300 - 3000
Zasłona na haczykach * * 300 - 3000
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl