Plisy dzień i noc do wielofunkcyjnych pomieszczeń.
Plisy dzień i noc do wielofunkcyjnych pomieszczeń.

Plisy dzień i noc do wielofunkcyjnych pomieszczeń.

Małe mieszkania to często nie małe wyzwanie aranżacyjne. Wielofunkcyjne pomieszczenia, takie jak salon który równocześnie na noc staje się sypialnią, czy kuchnia w której mamy domowe biuro wymagają pomysłowych i praktycznych rozwiązań. Odpowiednio dobrane meble mogą sprawić, że dom będzie idealnie spełniał nasze potrzeby, pomimo niewielkich rozmiarów przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Podobnie sprawa wygląda w kwestii aranżacji okien - odpowiedzią na wiele problemów są plisy dzień i noc. To idealne rozwiązanie do szczególnie wymagających pomieszczeń.

Osłona pełna funkcjonalnych rozwiązań

Rolety plisowane dzień/noc są wykonane z pasujących do siebie materiałów o różnych właściwościach. Opcja łączenia (2 tkaniny w 1 rolecie) pozwala optymalnie dopasować osłonę okna do funkcji pomieszczenia oraz dobrać odpowiednią strukturę i kolorystykę do wystroju domu. W kolekcji dostępnej w naszym salonie znajdują się między innymi gładkie i stonowane tkaniny, które tworzą delikatne tło dla innych elementów dekoracyjnych we wnętrzu, a także kolorowe i wzorzyste tkaniny, które przykuwają uwagę i same w sobie stanowią element wystroju.

Niezależnie od ich walorów dekoracyjnych, dostępne są modele o różnym stopniu przepuszczalności światła. Rolą materiałów transparentnych i półprzezroczystych jest filtrowanie światła słonecznego tak, aby zapewnić komfortowe warunki pracy i wypoczynku w domu. Najważniejsze, aby wnętrze było jasne, a promienie słoneczne nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Tkanina zaciemniająca całkowicie blokuje przepuszczanie światła do wnętrza, zapewniając całkowite zaciemnienie. W pomieszczeniach  można zastosować modele plisów o strukturze plastra miodu, które zamiast z jednej, składają się z dwóch warstw tkaniny.

Ale co, jeśli twój salon jest jednocześnie pokojem dziennym i sypialnią? Plisy dzień noc mogą być idealnym rozwiązaniem.

Dwie tkaniny - wiele możliwości

Rolety plisowane dostępne są także w wersji łączącej dwie różne tkaniny i niewiele różnią się od zwykłych rolet plisowanych. Ich konstrukcja składa się z górnej szyny sztywno przymocowanej do okna, ściany lub sufitu oraz dwóch ruchomych rynien znajdujących się pod spodem, pomiędzy którymi umocowana jest plisowana tkanina. Podnosi się je i opuszcza (niezależnie od siebie), aby dowolnie osłonić okno. W tym rozwiązaniu możliwa jest dowolna kombinacja materiałów. Przezroczyste w ciągu dnia, zaciemniające w nocy. Biorąc pod uwagę układ pomieszczeń i nasłonecznienie, tkaniny jednofazowe można łączyć z tkaninami izolacyjnymi typu „plaster miodu”. Ponadto na wybór materiału mają również wpływ aspekty dekoracyjne. Tkaniny wzorzyste często łączone są z jednolitymi tkaninami. Dzięki swobodzie łączenia i dopasowywania materiałów o różnych właściwościach i kolorach z łatwością można stworzyć osłonę idealną.

Łatwa obsługa

Żaluzje plisowane po całkowitym złożeniu zasłaniają niewielką powierzchnię okna. Specjalnie zaprojektowany mechanizm samoblokujący pozwala zatrzymać tkaninę na dowolnej wysokości. Dzięki temu obsługa osłony na dużych, niestandardowych oknach jest płynna i wygodna. 

Dzięki roletom plisowanym dzień i noc możesz zaaranżować okna w dowolnym pomieszczeniu w domu tak, aby można było swobodnie regulować ilość wpadającego światła. Jednocześnie daje niepowtarzalną możliwość udekorowania okien według własnego gustu i indywidualnych potrzeb. Dzięki temu sprawdzi się w każdej przestrzeni, niezależnie od funkcji czy układu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl