Drewniane żaluzje - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!
Drewniane żaluzje - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Wszystko o żaluzjach drewnianych

Drewniane żaluzje to wspaniała osłona okienna, którą coraz częściej można spotkać w domach, restauracjach i biurach. Ciepło, jakie wprowadzają do wnętrza jest jednym z wielu argumentów przemawiających za tym naturalnie wyglądającym rozwiązaniem. Pomimo tego, wiele osób ma jeszcze wątpliwości, czy drewniane żaluzje są odpowiednim wyborem. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie żaluzji wykonanych z drewna.

Czy drewniane żaluzje są praktyczne?

Podobnie, jak żaluzje wykonane z innych materiałów, te zrobione z drewna są bardzo praktyczną i uniwersalną osłoną okna. Dzięki regulacji kąta nachylenia lameli możemy precyzyjnie sterować ilością światła wpadającego do pomieszczenia aby idealnie dostosować je do swoich preferencji. Dodatkowo, mechanizm sterowania żaluzjami pozwala na kompletne odsłonięcie okna, co może okazać się wyjątkowo przydatne. 

Jak dbać o drewniane żaluzje?

Wbrew pozorom, pielęgnacja drewnianych żaluzji nie jest trudna. Drewno pokryte jest specjalnym lakierem, dzięki czemu zabrudzenia osiadają na powierzchni lameli. Aby jak najdłużej zachowały piękny wygląd, wystarczy regularnie wycierać je z kurzu i raz na jakiś czas, w przypadku większych zabrudzeń, przetrzeć wilgotną szmatką.  

Czy drewniane żaluzje nadają się do kuchni?

Jak najbardziej! Drewno pokryte jest warstwą ochronnego lakieru, który uodparnia je na działanie wilgoci gromadzącej się w powietrzu. Warto jednak pamiętać, aby wytrzeć je suchą szmatką, jeśli zostaną zachlapane dużą ilością wody.

(H2)Czy drewniane żaluzje można docinać?

Zamówione w naszym salonie żaluzje zostaną wykonane na wymiar, tak aby idealnie pasowały do konkretnego okna. Przycinanie nie będzie konieczne! Dzięki dokładnemu zmierzeniu przestrzeni i indywidualnemu podejściu do każdego projektu, jesteśmy w stanie zagwarantować doskonałe rezultaty.

(H2)Czy drewniane żaluzje dobrze zaciemniają?

Ze względu na specyficzną budowę osłony jaką są żaluzje, nie należy spodziewać się kompletnego zaciemnienia pomieszczenia. W zależności od kąta nachylenia lameli, do pokoju wpadać będzie mniej lub więcej promieni słonecznych, jednak nawet przy ich kompletnym zasłonięciu, w pomieszczeniu zapanuje półmrok. Z tego względu żaluzje są idealnym rozwiązaniem w pokoju dla dzieci, które nie lubią zupełnej ciemności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl